Naša tvorba

Výber z autorskej tvorby Fluidum Film s.r.o. a z tvorby našich kmeňových tvorcov.

kompletná audiovizuálna podpora unikátneho vzdelávacieho portálu neziskovej organizácie EDUMA n.o. na www.onlinezivakniznia.sk , ktorý cez silné video-príbehy scitlivuje spoločnosť pre témy vylúčených a zraniteľných.

Cesta von je autorský dokumentárny film, ktorý cez silný príbeh charizmatickej omamy Alexandry Giňovej a jej kolegýň, omám Vierky Kováčovej a Ingrid Ferencovej, rozpráva o boji rómskych žien proti generačnej chudobe v segregovanej rómskej osade pri Zborove v bardejovskom okrese.

Dokumentárny film A la Zdenka 2., z rovnomenného cyklu dokumetárnych filmov, predstavuje divákom výnimočne charizmatickú osobnosť rómskej spisovateľky, poetky a skvelej kuchárky Zdenky Mahajovej. Spoznávame jej poéziu aj život naplnený činorodosťou a mnohými stretnutiami. Jej očami okúsime nielen súčasnú rómsku kulinárnu kultúru a jej hlbokú...

Koučka, mentorka, spisovateľka, blogerka, žena známa zo Silnej zostavy RTVS, zakladateľka neziskovky Eduma - Od emócií k poznaniu, riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie. Autorka evitovky Cigánka - prvej pravdivej knižky o tom, aké to je byť na Slovensku Cigánom. To je Janette Maziniová Motlová.

autorský časozberný dokumentárny film o talentovaných rómskych bratoch Danišovcoch zo Serede.

publicistiký dokumentárny film o Rómskom literárnom klube a jeho spisovateľoch

Múr ( 2017 )

23.08.2017

O múroch v nás a okolo nás. A o jednom, ktorý nechcel rozdeľovať, ale spájať...

Krátkometrážny portrét päťdesiatpäťročného jubilanta Jána Berky Mrenicu mladšieho.

Dokumentárny film Rómske Vianoce - Karačoňa predstavuje divákom výnimočne charizmatickú osobnosť rómskej spisovateľky, poetky a skvelej kuchárky Zdenky Mahajovej. Spoznávame jej poéziu, aj predvianočný život naplnený činorodosťou a mnohými stretnutiami. Jej očami okúsime nielen rómske tradície zvyky a typickú rómsku kulinárnu kultúru v čase adventu...